• Enea Dervishi

15 kombinime ngjyrash kuzhine qe mund ti pershtaten stilit tuaj

Updated: Jul 9, 2020


BLACK & WHITE


Nese nuk doni te shqetesoheni per te shkuar ndonjehere jashte stilit, atehere kjo eshte zgjedhja per ju. E zeza eshte mungesa e te gjitha ngjyrave dhe eshte e sofistikuar dhe e fuqishme. Ne te kundert, e bardha eshte prania e te gjitha ngjyrave dhe promovon hapjen, pastertine dhe mendimin krijues_____________________________________________________________________YELLOW & GRAYBashkimi i te verdhes me grine siguron nje bukuri freskuese ne kuzhinen tuaj. Grija jep nje hijeshi delikate ndersa e verdha mund te shtoje nje efekt pozitiv. Rera e sahara e verdhe dhe gri masala ne kete kuzhine krijojne nje ekuiliber te persosur te nenvleresuar dhe te guximshem._____________________________________________________________________BLUE & BROWN


Blu dhe kafja eshte nje skeme klasike e ngjyrave; mendoni per token dhe qiellin. Eshte gjithashtu nje kombinim teper i gjithanshem. Duke rregulluar gjallerine e seciles ngjyre, ju mund ta beni kuzhinen tuaj te ndritshme dhe energjike, ose te qete dhe qetesuese. Bismark blu dhe kafe prej lekure ne kete kuzhine krijojne nje estetike te rafinuar dhe natyrore. Kjo skeme ngjyrash zakonisht çifton mire me materiale te ekspozuara si druri, betoni dhe metale.
_____________________________________________________________________RED, BLACK & WHITE
Vendosja e te kuqes ne nje çift te zi dhe te bardhe siguron nje estetike krejt te re. E kuqja bie diku midis pasurise se zeze dhe qartesise se bardhe, duke e bere ate nje ngjyre te persosur per tu kombinuar me te kundertat polare te zeze dhe te bardhe. Kjo kuzhine krijon nje game te gjalle dhe energjike me ngjyren e kuqe te kuqe te ndezur dhe te zeze, qe sigurisht do te frymezoje disa kuzhina te shkelqyera shtepiake.
_____________________________________________________________________ALL WHITE
Te gjitha kuzhinat e bardha japin nje ndjenje te hapjes dhe pastertise. Ato jane freskuese dhe te fresketa, e cila eshte e persosur per hapesirat e kuzhines. Nese keni nje kuzhine me te vogel dhe po kerkoni t'i jepni nje ndjenje me te hapur, kjo skeme ngjyrash eshte per ju. Per te shtuar pak nderlikim, nga e gjithe kjo kuzhine e bardhe, vendosni thekse si pullat e furres se kuqe, dorezat e dollapit te arit dhe ndriçimin modern me varese._____________________________________________________________________


GRAY & WHITE
Nese keni nje hapesire te vogel kuzhine, por deshironi te shtoni pak me shume thellesi ne krahasim me te gjithe skemen e kuzhines se bardhe, grija dhe e bardha eshte nje çiftim i shkelqyeshem. Grija vendos ne dukje shume elemente te tjere ne kuzhinen tuaj, si ngjyrat e pajisjes tuaj te kuzhines dhe çdo material natyral qe mund te keni, si banaku guri dhe druri te ekspozuar_____________________________________________________________________BROWN & GREENKafe dhe jeshilja do te funksionojne gjithmone se bashku, pa marre parasysh me cilen hije te secilit vendosni te shkoni. Nese merrni nje bollek te drites natyrale ne kuzhinen tuaj, konsideroni te perdorni hije te pasura si jeshile ulliri dhe kafe druri pueblo ne kete kuzhine
_____________________________________________________________________BLACK & GOLD
Perzierja e nje ngjyre me nje hije mund te jete e veshtire, por teper e dobishme kur behet siç duhet. E zeza dhe ari jane nje shembull i persosur i kesaj. Kjo skeme ngjyrash do te beje qe kuzhina juaj te duket menjehere elegante dhe luksoze. Kjo kuzhine ekzekuton ne menyre te persosur kete skeme ngjyrash me perdorimin e arit driftwood si nje theks plotesues per te zezen e peshkaqenit.
_____________________________________________________________________
BROWN & WHITE
Nje drite kafe dhe e bardhe druri ben nje kuzhine te shkelqyeshme tokesore dhe te ndritshme. Bashkojeni ate me aspekte te dizajnit me shkelqim dhe keni nje perzierje elegante te estetikes moderne dhe natyrore per te krijuar nje kuzhine bashkekohore dhe qetesuese. Ne gjithashtu e duam vrapuesin shumengjyresh per te shtuar pak gjalleri.
____________________________________________________________________
GREEN, SILVER & BEIGE
Nese keni pajisje prej çeliku inox, atehere çiftimi i atyre me nje hije te gjelber, si jeshile kangur me lart, mund te jete nje opsion i mire per ju. Jeshilja e lehte dhe çeliku inox jane nje kombinim elegant dhe i sofistikuar qe mban kuzhinen tuaj te ndritshme dhe aktive. Kjo skeme ngjyrash shkon shume mire me modelet moderne dhe tradicionale.
____________________________________________________________________
BLUE, GOLD & WHITE

Ky kombinim funksionon mire duke pikturuar dollapet tuaj te kalter dhe kabinetet tuaja te bardha . Pastaj shtoni thekse ari si keto doreza prej ari dhe rubinetat. Blu e bermudes e ben vertet kete skeme ngjyrash te sofistikuar, por argetuese dhe padyshim nje terheqese vemendjeje
____________________________________________________________________
GREEN & WHITE
E gjelberta dhe e bardha eshte nje skeme e shkelqyeshme ngjyrash nese po kerkoni nje pamje natyrale dhe te ndritshme. E gjelbra ngjall shendetin dhe gjallerine ndersa e bardha i jep nje pamje te ndritshme dhe te paster kuzhines tuaj. Nese keni nje kuzhine te vogel dhe deshironi nje pamje te qete, natyrale dhe te ndritshme provoni te shtoni nje jeshile te erret si nje theks ne ishullin tuaj, siç beri kjo kuzhine me hijen e pasur te gjelbert me shkelqim.
____________________________________________________________________ALL GRAY

Grija eshte nje ngjyre baze argumentim dhe ne qofte se me te vertete flet per ju, ju nuk jeni vetem. Grija eshte gjithashtu nje ngjyre e ftohte, neutrale dhe e ekuilibruar, keshtu qe kur e futni ate ne kuzhinen tuaj do te ngjall krijimtarine. Meqenese gri eshte nje ngjyre e kompromisit, nese kuzhina juaj ulet midis zonave te tjera, me me shume ngjyra dominuese te shtepise tuaj, kjo mund te jete nje zgjedhje e mire per ju, pasi do te lidhe pa dyshim ato zona te tjera se bashku.
____________________________________________________________________
BLUE & GREEN
Blu dhe jeshilja eshte nje skeme tjeter ngjyra shume tokesore. Ky kombinim do te promovoje relaksim dhe kreativitet me nje elegance qe shkon mire me çdo dizajn te kuzhines. Ne na pelqen fakti se si kombinimi i hijes se drites se limonit dhe bluja e erret e çadres krijon nje pamje komode dhe te sofistikuar ne kete kuzhine.
____________________________________________________________________


ALL BLACK
Nese dëshironi moderne, te guximshme dhe te sofistikuar, kuzhina e zeze eshte ajo që ju nevojitet.____________________________________________________________________


36 views0 comments

Recent Posts

See All