• Enea Dervishi

Granite

Informacion : 5 arsyet pse graniti esht nje investim i mire per shtepine tuajRrit menjehere vleren e shtepise tende


Shikoni çdo shfaqje televizive per permiresimin e shtepise ose pasurive te patundshme dhe do te vini re qe gjeja e pare qe konsumatoret kerkojne ne nje kuzhine jane kuzhinat. Mund ta shihni me lehtesi zhgenjimin e tyre kur ata hyjne ne nje shtepi me bango kuzhine pllake laminat. Graniti eshte akoma materiali me i popullarizuar per bangot per shkak te qendrueshmerise dhe bukurise natyrore, plus faktit qe percjell luks..

E pakrahasueshme ne stil dhe model


Pllakat e granitit natyror jane unike; asnje dy pjese nuk jane identike. Cdo pllake, ngjyre dhe variacioni ka sharmin dhe terheqjen e vet. Nga tonet e pasura ne toke, nga nuancat e gjalla te gjelberta, blu, te kuqe ose te verdha, deri tek tonet me themelore te zeze, gri dhe te bardhe, ekziston nje pllake prej graniti natyral qe do te jete ne shtepi, ne shtepine tuaj, pavaresisht nga stili i projektimit. Shume e krahasojne countertops e tyre te granitit me nje art te nje lloji te paçmueshem.


Graniti eshte rezistent ndaj njollave, gervishtjes dhe nxehtesis.


Pas çdo vakt, gjithçka qe duhet te beni per ta mbajtur granitin te duket bukur eshte duke e fshire banakun e kuzhines me nje lecke te bute dhe pastrues. Graniti eshte i ashper, rezistent ndaj ngjyrosjes, gervishtjes dhe nuk do te digjet nese vendosni nje tigan te nxehte ne te. Pronaret e shtepive, te cilet deshirojne nje nivel shtese mbrojtjeje, mund te mbyllin shpejt countertops e tyre ne rreth 10 minuta dhe te kene nje garanci te perjetshme kunder njollosjes.


Nje investim i perballueshem, afatgjate.


Banaku i granitit do te zgjase gjith jeten tuaj — dhe me gjere. Gjate 30 viteve te ardhshme, banaket me çmime te krahasueshme, dhe madje edhe ato qe jane dukshem me te shtrenjta se graniti, ka shume te ngjare te duhet te zevendesohen dy here. Banaket e banjes dhe te kuzhinave jane nje pjese integrale jo vetem e dizajnit, por edhe funksionit te dhomes. Ne te dy, kuzhinat dhe banjat, ata marrin gjurmet e rutines se perditshme dhe duhet te ndertohen nga nje gur natyral i qendrueshem dhe pa kohe.


Secila pllake eshte unike


Ne shume banake te bera nga njeriu, ju duhet te beni zgjedhjen tuaj bazuar ne nje moster te vogel qe mund ose nuk mund te perfaqesoje me saktesi ate qe do te dergohet ne shtepine tuaj. Kur vendosni te instaloni banakun e granitit, ju keni lirine e parashikimit te pllakave te tera prej guri natyror, dhe te zgjidhni ate qe deshironi ne shtepine tuaj. Shikimi i pllakes se tere ju lejon te merrni nje vendim te informuar bazuar ne variacionet e lindura te ngjyrave dhe vijave, te cilat mund te ndryshojne gjeresisht nga pllaka ne pllake.

34 views0 comments